Wynajem busa na wakacje – o czym warto pamiętać?

Wynajem busa na wakacje – o czym warto pamiętać?

Wynajem busa na wyjazd wakacyjny to bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego, kto ceni komfort i niezależność w trakcie podróży. Odpowiednio dobrany samochód pozwoli nam uniknąć niemal wszystkich niedogodności związanych z podróżowaniem transportem publicznym. Niemniej wszystko ma swoje wady i zalety, dlatego warto zajrzeć do naszego poradnika, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmowania busa?

Wybierając busa z wypożyczalni należy zwrócić uwagę na takie parametry pojazdu, jak dostępne systemy wspomagania kierowcy, przestrzeń bagażową oraz standardowe wyposażenie. W czasie letnich wakacji jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest oczywiście klimatyzacja – nie ma bowiem nic gorszego niż wielogodzinna jazda samochodem w upale. W przypadku dalszego wyjazdu za miasto istotny jest również system nawigacji satelitarnej oraz ekonomiczny silnik. Niezależnie od tego, gdzie wybieramy się na wakacje, zawsze lepiej zarezerwować samochód z dużym wyprzedzeniem, aby później nie obejść się z niczym.

Zanim jednak dokonamy rezerwacji, warto zajrzeć do regulaminu i sprawdzić, czy wybrana przez nas wypożyczalnia busów przypadkiem nie nakłada na kierowcę opłat za kilometry przejechane ponad wyznaczony limit. Jeżeli takowy limit istnieje może się okazać, że kwota naliczana za „dodatkowe” kilometry, w znaczący sposób wpłynie na nasz całkowity koszt wynajmu. Oprócz tego, podczas przeglądania dokumentów należy zapoznać się z kwestiami związanymi z ubezpieczeniem samochodu oraz udziałem własnym w przypadku wystąpienia szkody.

Każda firma ma swoje wewnętrzne zasady, o których warto wiedzieć, jeszcze przed podpisaniem umowy na wynajem, tak aby uniknąć dodatkowych opłat. Na polskim rynku działa całe mnóstwo wypożyczalni samochodów, jednak nie wszystkie z nich oferują wynajem busów na zadowalającym poziomie. W momencie odbioru auta trzeba uważnie sprawdzić ogólny stan techniczny pojazdu i opisać ewentualne braki w protokole przekazania a następnie dołączyć go do reszty dokumentacji. Stosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli nam zaoszczędzić naprawdę mnóstwo niepotrzebnego stresu.

Jeżeli chodzi o wymagania wobec kierowcy to aby zasiąść za kółkiem busa, potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, drugi dokument ze zdjęciem oraz karta płatnicza. Ponadto prowadzący pojazd powinien mieć ukończone co najmniej 25 lat, ale nie jest to ścisłą regułą. Niezbędny jest także odpowiedni staż za kierownicą, który wynosi minimum 12 miesięcy.

Dlaczego warto wynająć busa w naszej wypożyczalni?

Pojazdy oferowane przez wypożyczalnię busów Rentalvans są wyposażone w klimatyzację, panele multimedialne oraz systemy wspomagania kierowcy, takie jak czujniki cofania, czy ABS. Nasze vany posiadają również wbudowany system GPS, który znacznie ułatwia podróż i pozwala na uniknięcie opłat związanych z użytkowaniem nawigacji w smartfonie poza granicami naszego kraju. Mocny a zarazem bardzo oszczędny silnik diesla umożliwia znaczne obniżenie kosztów eksploatacji. Kolejnym atutem naszych pojazdów jest pojemny bagażnik. Zapewniamy 9-osobowe busy z przedłużonym nadwoziem, które gwarantuje, że każdy z pasażerów zmieści się do auta wraz ze swoim bagażem. Zapraszamy do odwiedzenia naszego oddziału w Krakowie lub do skorzystania z formularza rezerwacji online.